ЗНО і ДПА

Формат ЗНО-2022

ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ВАРІАНТ
НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ

ОСНОВНЕ ПРО НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ

24 березня 2022 року Верховна Рада України скасувала складання державної підсумкової атестації, зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного професійного вступного іспиту в 2022 році. Для участі в тестуванні для вступу до вишів у 2022 році необхідно бути зареєстрованим у системі учасників зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Національний мультипредметний тест через повномасштабне російське вторгнення в Україну стане у 2022 році основною формою вступу абітурієнтів для здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти (ПЗСО) на всі спеціальності (бюджетні місця), а також на кон’юнктурні і медичні спеціальності (зокрема й контракт).

Саме тестування відбудеться у липні 2022 року у формі комп’ютерного онлайн тестування з трьох предметів (українська моваматематикаісторія України). Він проводитиметься онлайн і міститиме 60 завдань (20 — з української мови, 20 — з математики та 20 — з історії України), які вступники мають виконати за 90 хвилин. Різні спеціальності матимуть різні вагові коефіцієнти оцінок. По результатам комплексного тесту абітурієнти одержать три оцінки — за кожен навчальний предмет. Результати будуть оголошені відразу після закінчення Національного мультипредметного тесту.

Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив демонстраційний варіант національного мультипредметного тесту.

Демонстраційний тест можна завантажити у форматі .pdf за посиланням. Документ зручний для тих, у кого наразі повільний інтернет або немає можливості працювати упродовж 90 хвилин за комп’ютером.

Окрім завдань, тут є правильні відповіді, що дає можливість одразу перевірити себе. Слід пам’ятати, що під час виконання завдань з математики можна користуватися довідковими матеріалами.

Також найближчим часом з’явиться можливість попрактикуватися в онлайн-версії випробування на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. Цей варіант допоможе відчути атмосферу тестування, потренуватися виконувати завдання в онлайн-режимі, навчитися розподіляти час на виконання 60 завдань з трьох навчальних предметів. Після завершення роботи над тестом також буде можливість отримати результати тестування.

ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ

Міністерство юстиції України зареєструвало наказ МОН № 528 від 14 травня 2021, що визначає предмети, які складатимуть випускники молодшої, середньої та старшої шкіл у рамках державної підсумкової атестації (ДПА). Пропонуємо ознайомитися зі списком.

4 та 9 класи

ЗВІЛЬНЕНО ВІД ДПА

11 клас