Порядок дій батьків при відсутності дитини у ліцеї

Ваша дитина 10 днів не була у школі? Чекайте на візит поліції

Про це йдеться у Постанові №684 від 13.09.2017 Кабінету Міністрів України. Зокрема, у документі зазначають, якщо неповнолітній учень не з’являвся на заняттях протягом десяти днів поспіль без поважних причин, навчальний заклад невідкладно повідомляє про це місцевий відділок Нацполіції та службу у справах дітей. Пояснити відсутність дитини у закладі освіти можна за допомогою медичної довідки, письмового пояснення батьків (опікунів) або самого учня, якщо він повнолітній. Проте відповідні служби застерігають батьків та опікунів утримуватись від частого (безпідставного) використання подібних записок чи довідок та спонукати дітей до навчання.

Пам’ятка батькам

Метою реалізації державної політики щодо забезпечення права дітей на здобуття повної загальної середньої освіти Міністерством освіти і науки України удосконалено контроль за охопленням навчанням дітей і підлітків шкільного віку.
Законом України «Про освіту», Законом України “Про загальну середню освіту” визначена відповідальність батьків за дотриманням Статуту закладу освіти, Правил внутрішнього розпорядку, Єдиних вимог до учнів, за здобуттям дитиною повної середньої освіти через відвідування загальноосвітнього закладу в залежності від форми навчання.

Пропуски занять без поважних причин неприпустимі.
Шановні батьки! Просимо Вас в навчальний період забезпечувати своєчасне прибуття дитини на навчання згідно режиму роботи закладу освіти та розкладу уроків, затвердженого на навчальний рік.

У разі пропуску занять без поважної причини, дирекція закладу освіти змушена буде складати акт та звертатися до компетентних органів виконавчої влади (відділу освіти, молоді та спорту Маневицької селищної ради, служби у справах дітей, кримінальної поліції, прокуратури) з ініціативою притягнення батьків до різних видів юридичної відповідальності «За невиконання або неналежне виконання обов’язків щодо виховання дітей», а саме: адміністративної (стаття 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей»); цивільно-правової (статті 1178 – 1183 Цивільного кодексу України);сімейно-правової (стаття 164 «Підстави для позбавлення батьківських прав»); кримінальної (стаття 166 Кримінального кодексу України «Злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування»).

Порядок дій батьків при відсутності дитини у ліцеї:

– у разі хвороби дитини Вам необхідно своєчасно повідомити класного керівника про відсутність дитини, а по поверненню на навчання учня\учениці надати медичну довідку;

– у разі відсутності дитини за сімейними обставинами, попередньо звернутися до дирекці ліцеюї із заявою, своєчасно повідомити класного керівника про відсутність дитини, або надати пояснювальну записку про причину відсутності по поверненні учня\учениці на навчання;

– у разі участі дитини у спортивних, творчих змаганнях та конкурсах завчасно звернутися до дирекції ліцею з особистою заявою та супроводжуючим листом від організації, що проводить вищезазначені заходи.